Zapuštěné mostní a silniční váhy

| Zapuštěné | Nájezdové | Technická dokumentace |

Zapuštěná mostová váha SCALEX

Silniční mostní váha SCALEX je určena pro obchodní statické vážení silničních vozidel. Vážní most je tvořen železobetonovou modulární konstrukcí a je dodáván v délce od 6m do 24m standardně (moduly 6m, 8m, 9m a 10m). Konstrukce mostu, která je navržena dle DIN 8119, snáší dlouhodobě vysoké zatížení.

Dalšími výhodami jsou: snadná údržba a čištění, přístup ke snímačům zatížení bez nutnosti zdvihání mostu, odolnost proti vodě a solím. Vážní most lze vybavit při jejich výrobě revizní šachtou pro přístup pod vážní most (u úrovňové váhy) nebo betonovými či ocelovými vodícími svodidly (u nájezdové váhy).

Snímání zatížení mostu je prováděno tenzometrickými snímači zatížení v analogovém nebo digitálním provedení, jejichž konstrukce společně s uložením zajišťuje eliminaci příčných a podélných sil, které vznikají při nájezdu vozidla na vážní most. Součástí dodávky může být i prefabrikovaný železobetonový základ v provedení jak pro instalaci vážního mostu v úrovni komunikace, tak v nájezdu.

Prefabrikovaný stavebnicový základ se osazuje pouze na zhutněné lože bez žádné betonáže na místě. Moderní koncepce prefabrikovaného základu tak umožňuje velmi rychlou montáž během několika hodin s minimálními stavebními náklady, i případné snadné budoucí přemístění nebo prodloužení této silniční váhy.

K silniční váze SCALEX lze připojit celou řadu volitelných zařízení, které zvyšují její užitné vlastnosti:

  • velkoplošný venkovní displej
  • identifikační systém vozidel pomocí karet
  • venkovní tiskárna vážních lístků
  • semafory, závory
  • kamerový systém pro vizualizaci prostoru vážního mostu
  • venkovní ovládací skříň (váha bez vážního domku)
Ukázka instalace zapuštěné váhy SCALEX na štěrkovým loži – prefabrikovaný základ:

Zapuštěná mostní váha PROFI-B

Moderní automobilová silniční váha PROFI-B provedení zapuštěná 16m, hloubka 49cm, váživost 60t. Váha je uložená v mělkém betonovém základu nebo místo starých mostních vah (NAGEMA, BALANTA atd.). Robustní plošina je vhodná do náročných provozů, složená ze 2 modulů 6x3m a 1 modulu 4x3m. Provedení váhy – ocelové rámy s betonovou armovanou výplní. Na 8 betonových patkách jsou uloženy digitální nerezové tlakové snímače ASL s A/D převodníkem a krytím IP 68, přetíženost snímačů 100%. Digitální snímače komunikují s indikátorem I 200, který má výstup RS 232 pro komunikaci s PC a krytí IP 54. Komunikace probíhá prostřednictvím sběrnice PM bus, která zajišťuje bezchybný přenos údajů i v nejnáročnějších podmínkách.

Další příslušenství k silniční váze:

čtečka, semafor, software, automatický provoz, závory, kamerový systém atd.

Ukázka instalace zapuštěné váhy PROFI-B:
Ukázka instalace zapuštěné váhy na štěrkové lože: