Průmyslové váhy – dávkovací

Nabídka dávkovacích průmyslových vah

NETTO 3010 Jednokomponentní dávkovací automat

Dávkovací automat umožňuje jednokomponentní dávkování, v rozsahu dle typu vážicího zařízení, do pytlů, sudů, násypek, big-bagů, kartonů, kontejnerů apod. Automat je určen pro komplexní řešení automatizace procesů dávkování v průmyslových odvětvích jako je potravinářský průmysl, chemie, výroba krmiv, stavebních hmot apod.

Dávkování lze přesně řídit na požadovanou hmotnost a zároveň ovládat chod dávkovacího uzávěru (např. hrubé a jemné plnění s použitím korekcí doběhu) až k jejich úplnému zastavení při dosažení požadované hmotnosti prostřednictvím nastavení potřebných limitů na připojeném digitálním indikátoru SOEHNLE Professional 3010 spolu s ovládací jednotkou JD 3010

Dávkování probíhá následovně:

 1. Obsluha nastaví požadovaný limit na indikátoru SOEHNLE Professional 3010.
 2. Umístí obal na váhu – ten se automaticky vytáruje nebo se stiskne tlačítko TÁRA.
 3. Pro zahájení dávkování stisknete tlačítko START.
 4. Řídicí systém zahájí dávkování. Po dosažení hrubé hmotnosti se zastaví hrubé plnění a zahájí se jemné plnění. Po dosažení celkové požadované hmotnosti se dávkování zastaví a rozsvítí signálka KONEC DÁVKY
 5. Dosaženou hmotnost je možno sledovat i na indikátoru. Výsledné hodnoty lze pro kontrolu tisknout na připojené tiskárně nebo odeslat ke zpracování po lince RS232 do PC. Po ukončení lze tisknout sumační údaje.
 6. Proces lze také libovolně opakovat.

NETTO LB Vícekomponentní dávkování

Přesné automatické dávkování s možností hrubého i jemného plnění a velkou variabilitou dávkovacích postupů uložených přímo v paměti indikátoru.

Dávkovací automat NETTO LB představuje základní stavební prvek vícekomponentních dávkovacích a navažovacích systémů NETTO. Cejchuschopné provedení (OIML III) schválené pro obchodní užití v ČR, SR a všech zemích Evropské unie.

Automat je určen pro komplexní řešení automatizace procesů dávkování a míchání v průmyslových odvětvích jako je potravinářský průmysl, chemie, výroba krmiv, stavebních hmot, kosmetika apod. Do interní paměti automatu NETTO LB lze uložit až 40 receptur, které je možné jednotlivě či dávkově spouštět. Automat je v maximální konfiguraci schopen ovládat až 15 dávkovacích míst. Zařízení pracuje standardně v lokálním režimu, lze je rovněž zapojit do sítě až 26 automatů ovládaných a monitorovaných z centrálního velínu, kdy na řídicím počítači může být prakticky neomezený počet receptur. Výstupy z indikátoru přímo ovládají akční členy (uzavírací ventily, klapky, a pod.).

Systém kontroly funkce dávkovacího systému a technologického zařízení:

 • hlídání hmotnostních tolerancí
 • hlídání časových limitů
 • identifikace hazardních stavů
 • možnost lokálního i dálkového zastavení dávkovacího procesu

Pro každou komponentu lze nastavit:

 • hrubé a jemné plnění, možnost jejich kombinací (např. pro omezení pěnivosti kapalin)
 • fixní nebo automatickou kompenzaci přesypu
 • limity v hmotnostních jednotkách nebo v procentech
 • spojité a nebo pulsní doplnění až do hmotnosti v limitu
 • časové prodlevy a limity
 • přepnutí na rezervní zásobník v případě nedostatku materiálu
 • další funkce (míchání, tárování, vyprázdnění komponenty, apod.)

NETTO 1S/3S Ruční dávkování a kontrola plnění

Ruční dávkování pomocí signalizačních jednotek připojených vážním indikátorům.
Váhu lze rovněž začlenit do výrobní linky a kontrolovat hmotnost produktů.
Signalizační jednotka 1S respektive 3S informuje obsluhu pomocí jednoho nebo tří různobarevných světel s akustickým signálem o splnění nebo překročení nastavených limitů.
Váhu lze použít pro manuální navažování nebo ji začlenit do výrobní linky a kontrolovat hmotnost produktů.