Nájezdové mostní a silniční váhy

Nájezdová mostová váha SCALEX

Silniční mostní váha SCALEX je určena pro obchodní statické vážení silničních vozidel.

Vážní most je tvořen železobetonovou modulární konstrukcí a je dodáván v délce od 6m do 24m standardně (moduly 6m, 8m, 9m a 10m). Konstrukce mostu, která je navržena dle DIN 8119, snáší dlouhodobě vysoké zatížení. Dalšími výhodami jsou: snadná údržba a čištění, přístup ke snímačům zatížení bez nutnosti zdvihání mostu, odolnost proti vodě a solím. Vážní most lze vybavit při jejich výrobě revizní šachtou pro přístup pod vážní most (u úrovňové váhy) nebo betonovými či ocelovými vodícími svodidly (u nájezdové váhy).

Snímání zatížení mostu je prováděno tenzometrickými snímači zatížení v analogovém nebo digitálním provedení, jejichž konstrukce společně s uložením zajišťuje eliminaci příčných a podélných sil, které vznikají při nájezdu vozidla na vážní most. Součástí dodávky může být i prefabrikovaný železobetonový základ v provedení jak pro instalaci vážního mostu v úrovni komunikace, tak v nájezdu.

Prefabrikovaný stavebnicový základ se osazuje pouze na zhutněné lože bez žádné betonáže na místě. Moderní koncepce prefabrikovaného základu tak umožňuje velmi rychlou montáž během několika hodin s minimálními stavebními náklady, i případné snadné budoucí přemístění nebo prodloužení této silniční váhy.

Další příslušenství k mostové váze:

  • čtečka
  • semafor
  • software
  • automatický provoz
  • závory
  • kamerový systém atd.

Ukázka instalace nájezdové váhy SCALEX na štěrkovém loži:

Nájezdová váha PROFI UNIVERSAL

Moderní automobilová váha PROFI UNIVERSAL provedení nájezdová 6-18m (dá se realizovat i delší), nájezdová výška 25 cm, váživost 60t. Provedení silniční váhy – ocelové rámy s betonovou armovanou výplní vložené do ocelových I profilů, most je uložen na 2-3 betonových pásech, k rámu dorazu se dobetonují nájezdové klíny. Konstrukce je opatřena antikorozním nátěrem S 2160. Na betonových patkách jsou uloženy digitální nerezové tlakové snímače ASL s A/D převodníkem a krytím IP 68, přetíženost snímačů 100%. Digitální snímače komunikují s indikátorem I 200, který má výstup RS 232 pro komunikaci s PC a krytí IP 54. Komunikace probíhá prostřednictvím sběrnice PM bus, která zajišťuje bezchybný přenos údajů i v nejnáročnějších podmínkách.

Ukázka instalace nájezdové silniční váhy PROFI UNIVERSAL – VOD Jetřichovec
Tato mostní váha je vybavena automatickým provozem (kamerový systém, WiFi pro přenos dat k vzdálenému počítači, venkovní display, atd…).